Posted on

Rolnictwo to jeden z kluczowych działów gospodarki, ponieważ to na  niej opiera się branża spożywcza. Jak duże ma znaczenie dla każdego z nas, nie trzeba chyba tłumaczyć. Rodzime rolnictwo jest z roku na rok coraz nowocześniejsze.

Pomagają w tym zarówno unijne dopłaty bezpośrednie, jak i modernizacja zarządzania gospodarstwami. Rolnicy stanowią również wartościową grupę konsumentów. Celem efektywnej uprawy zbóż oraz hodowli wielu roślin jadalnych rolnicy muszą sięgać po odpowiedni sprzęt, ale również preparaty, które znacznie usprawniają wszystkie procesy na polu i poza nim. Sporym wyzwaniem dla większości gospodarzy jest walka z chwastami, które występują bardzo powszechnie i są w stanie obniżyć wydajność dowolnej uprawy.

Zapobieganie rozwojowi chwastów jest ze strategicznego punktu widzenia bardzo ważne, dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się środki na chwasty. Na polskim rynku działa wielu producentów herbicydów, a więc preparatów przeznaczonych do eliminacji typowych dla naszych pól chwastów. Są to kompozycje różnych substancji chemicznych, wśród których rolę wiodącą odgrywają związki z grupy fenoksykwasów. Od stężenia substancji aktywnych w roztworze zależy moc działania oprysku.

Zawsze należy się stosować do instrukcji dostarczonych przez producenta, a także do doświadczeń innych hodowców.